pondělí, 20 květen 2024 12:20

Výsledkový servis ze zápasů hraných 18.-19.5. 2024

Uplynulý týden byl naplněn řadou událostí stojících za stručný komentář, nejenom těch sportovních, ale i těch ostatních.

Z tohoto pohledu byla na události nejbohatší středa. Odpoledne v Handlové postřelili slovenského premiéra Fica, což považuji za otřesný způsob řešení politických neshod u našich východních sousedů. Takto se v civilizovaném světě problémy neřeší, i kdyby napětí bylo bůhví jaké. Popřejme Robertovi Ficovi, aby se co nejrychleji uzdravil. Ve středu došlo také k významné změně v našem městě. Novým starostou se stal Petr Soukup a na radnici byla současná vládní koalice vystřídána stabilnější sestavou ve složení Naše dvojměstí (6 zastupitelů), Podpora (4 posty), ODS (3x) a Hnuti Zdraví Sport a Prosperita (1x), dohromady to dává 14 hlasů, což jsou dvě třetiny, což je přeci jen více než u předchozí koaliční jedenáctky. Poprvé v historii má město v čela basketbalistu, což je jedině dobře.

Již do druhého týdne vstoupilo MS hokejistů v Praze a Ostravě. Zatím vše probíhá celkem hladce a daří se i našim borcům. Po příletu Pastrňáka, Zachy a Načase budeme mít opravdu kvalitní tým a uvidíme kam to dotáhneme, naděje jsou slušné, ale víte, jak to bývá. V ohrožení je i divácký rekord, který zřejmě opět překonáme, a to je opravdu dobré vysvědčení pro pořadatele. Plné jsou i haly na méně atraktivních zápasech, což třeba ve Skandinávii nebývá zvykem.

Ve fotbale už je jasné, že titul získá Sparta po pětigólové výhře v Mladé Boleslavi, kde oslavu fanoušků zbytečně pokazili těžkooděnci, což by se stávat nemělo. Slzný plyn k oslavám nepatří.

Český basketbal se na OH v Paříži neobjeví, poslední želízko v ohni byl ženský tým 3x3, ale ani tento tým na kvalifikaci neuspěl. V KNBL už je minulostí severská semifinálová série mezi Ústím a Děčínem. Postup nakonec slavili po sedmém zápase v Ústí n.L. a poprvé se probojovali do finále, kde se utkají s Nymburkem.

Brandýská pozornost byla upřena na kvalifikaci o účast v lize U19 chlapců i dívek. Chlapci doma pořádali poměrně těžkou skupinu, kde hrály silné moravské celky NH Ostrava „B“ a Olomouc a posledním ve skupině byla Nová Paka. V sobotu kluci vyhráli oba zápasy proti Pace a Olomouci, v neděli se však neprosadili proti agresivní ostravské obraně, a tak ve skupině obsadili druhou pozici, což znamená, že o postup se za dva týdny utkají v baráži (venku, doma) s Vyšehradem, kde mají docela slušnou šanci ligu uhájit.

Hůře si vedly v Olomouci juniorky, které prohrály všechna tři utkání s HB Praha „B“, Valmezem i Olomoucí, přesto mají šanci na postup, pokud na 14 dní uspějí proti Zlínu.

Kvalifikace o ligu U19M junioři

Brandýs n.L.

Sobota 18.5.2024

BK Brandýs n.L. - Sokol Nová Paka                              83:56 (24:13, 44:23, 63:35)