Nebylo by správné, abychom se na tomto místě nezmínili o mezinárodních stycích našich družstev.

Ačkoliv styk ze zahraničím byl v období totality uměle brzděn a potlačován, přesto se našim některým družstvům do Evropy podařilo odcestovat, i když na hranicích zejména se západními sousedy zažívala pocity neodpovídající lidské důstojnosti konce třetího tisíciletí. Nové možnosti pro styky se zahraničními soupeři se otevřeli po roce 1989, a tuto možnost některá družstva velmi často využila. V šedesátých letech si družstvo žen pozvalo do Brandýsa družstva žen dělnických federací jako např. FSGT Francie, Libanonu, MIVARU Terst, ale i Chemii Halle, CHMS Colobes, BUSTESE a Malory Londýn. Na oplátku pak odjelo družstvo žen v roce 1966 do Itálie a v roce 1969 do Francie.

V sedmdesátých a osmdesátých letech byla soupeřem našich žen taková družstva jako MOPI Moskva, juniorky Varšavy, BSG Halle, Ammensdorf, OSC Budapešť, SC Senozeče, výběr Ile de France a dlouholetí basketbaloví přátelé ze Schonau. Naše družstvo žen, pak vyjelo do zahraničí. V roce 1984 do Varšavy a v roce 1985 do Schonau v SRN. Nejrozsáhlejším zájezdem byl zájezd do Strasbourgu a Paříže v říjnu 1987. Během tohoto turné sehrály naše ženy zápasy i s takovým družstvem jako Racing Paris. A pozápasové posezení v klubu Racingu stálo opravdu za to, neboť v Klubu byl pravidelným hostem i P. Littbarski (slavný německý fotbalista), který v té době oblékal dres Racingu Paříž. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u přátel v Schonau se kterými jsme se srdečně pobavili. Při návratu z Paříže jsme se domnívali, že to byl na dlouhou dobu poslední zájezd směrem na západ. Ale revoluční rok 1989 a pád komunistického režimu zcela otevřel hranice všemi směry.Této možnosti využila i družstva mužů a žen a vždy v prvním záříjovém víkendu v letech 1994 - 96 třikrát po sobě navštívila velmi dobře organizovaný turnaj v Schonau. Pravidelně jsme se tam umisťovaly na medailových pozicích. Naopak v roce 1995 jsme na přelomu září a října přivítali basketbalisty a funkcionáře ze Schonau v Brandýse n.L..Během devadesátých let sehráli muži Brandýsa několik zápasů se soupeři, kteří pobývali na soustředění ve Sportcentru Brandýs n.L. Postupně se střetli s družstvy SSC Weissenfels (dnes družstvo I. bundesligy), SC Geispolsheim (Francie), Union Kuenring (Vídeň) a Dom Gorica (Itálie).

Ženy se v září 1998 střetli s druholigovým německým družstvem SV Pedagogik Leipzig.

Dorostenci se o velikonocích 2000 zúčastnily mezinárodního basketbalového turnaje v Praze.

Ani mládež nezůstala v mezinárodních stycích stranou. Družstva dorostenců a dorostenek v letech 1967 a 1968 uskutečnila reciproční styk se stejně starými vrstevníky z MOTORU Halle.

V roce 1967 se "Blažkovci" (dorostenci) v rámci letního soustředění u Balatonu utkali v Budapešti s družstvem Honvédu. Kaluhova děvčata se opět v rámci letního soustředění v Jugoslávii střetla v Dubrovníku s družstvem GoŠK Dubrovník. V květnu 1969 přijelo do Brandýsa družstvo juniorek TSV Schonau ze SRN a odvetným desetidenním zájezdem v září téhož roku našich děvčat do SRN bylo navázáno trvalé přátelství mezi oběma kluby, trvající až do dnešních dnů.

Po roce 1989 do zahraničí cestovala nejčastěji děvčata vedená P. Ćeňkem a E. Antošovou. V roce 1998 se zúčastnilo družstvo starších žákyň jednoho z největších turnajů v Evropě, a to velikonočního turnaje ve Vídni. V roce 1999 se toto družstvo zúčastnilo mamutího basketbalového turnaje ve švédském Goteborgu. Ještě v září téhož roku se Čeňkovy holky zúčastnily mezinárodního turnaje v Nitře. Posledním zájezdem tohoto družstva bylo holandské turné v poslední dubnové dekádě roku 2000. Při zpáteční cestě děvčata navázala nová přátelství v Schonau a koncem září 2000 očekáváme dorostenky ze Schonau v Brandýse n.L..

Starší žákyně a později mladší dorostenky také sehrály mnoho mezinárodních utkání v Brandýse, a to hlavně v průběhu čtyř ročníků turnaje "Brandýský pohár" (Chemnitz, Leipzig, Jena, Schwabing, Wolomin, Nitra, Piešťany, Košice, Trnava a mnohými dalšími).