úterý, 25 leden 2022 14:41

Výsledkový servis 22.1.-23.1.2022

Předposlední lednový víkend byl klasicky polabsky zimní. Nejdříve sníh napadl, aby během několik dnů rychle roztál. Tak se to tady střídá již mnoho zim. Nejdříve nadáváme, že sníh není uklizen, abychom vzápětí přestalo remcat, protože většinou do druhého dne sníh roztaje.

Pokud se týče událostí, tak všechno bylo ve znamení omikronové vlny, která v Čechách začala řádit, a to takovou intenzitou, že opět padaly rekordy v počtu nakažených. V Praze a okolí je situace nejhorší a snad to tady také začne nejrychleji ustupovat, ale do začátku jarních prázdnin se to asi příliš nezmění, i když snad můžeme doufat, že jsme se odrazili od omikronového dna a můžeme doufat v lepší časy a snad i k návratu k normálnějšímu životu. V našem městě nejvíce trpí školy, kde nákazy řádí na dětech i na učitelském sboru a školy nedočkavě čekají na pololetní i jarní prázdniny. Ty by jim měly přinést desetidenní volno, což je solidní doba, aby se covid uklidnil.

Sílící epidemie se podepisuje i na sportovních soutěžích, a to na všech úrovních. Ruší se zápasy hokejových lig i dalších kolektivních sportů. V ohrožení i příprava hokejistů na OH a všichni, kdo se do Pekingu chystají si musí dát velký pozor, obzvláště poté, co se objevilo mnoho nákaz na letní mimořádné lince Praha-Tokio. Naštěstí se nenaplňují nemocnice, naopak počty hospitalizujících klesají, a tak se snad rychle převalí, aniž by byl ochromen zdravotnický sektor.

Sportovní dění směřovalo jednoznačně k OH, když se téměř všude konaly poslední světové poháry a celý zimní sportovní svět již směřuje do čínské metropole. První výprava vyráží již koncem tohoto týdne, aby se všichni mohli adaptovat na přípravu a též se řádně otestovat. Z posledních závodních testů se výborně jeví forma Ester Ledecké, slušně se jeví forma biatlonistek a Michala Krčmáře, ostatní střídají lepší výsledky s horšími. Třeba se dočkáme nějakého překvapení.

Také basketbalové soutěže v Čechách byly výrazně ohroženy omikronem. Mnoho zápasů bylo odloženo, takže se toho moc nehrálo a bude se to pak horko těžko dohánět, ale stále lepší, když se hraje než, aby se opakovala loňská sezóna. Důkazem této situace je počet odehraných mistrovských utkání BK Brandýs n.L., kterých bylo odehráno pouze pět s bilancí dvou výher a tří porážek.

Za zmínku stojí připomenout ještě úterní čtvrtfinálový zápas českého poháru žen proti Hradci. Ženy podaly statečný výkon a Hradci vzdorovaly tři čtvrtiny. Jejich úspěšné tažení v poháru skončilo, ale úspěch to byl veliký a jen tak na něj nezapomeneme. Fakt to bylo super ze všech stran a počet diváků byl také solidní.

Ženy „A“: čtvrtfinále Českého poháru:

BK Brandýs n.L.- Sokol Hradec Králové                              43:76 (10:16, 19:26, 33:45)

body: Maršíková 11, Burdgess 8, Lavy 5, Strossová 4, Votrubová Kl. 3, Bodláková, Kynclová, Matějková, Mlčkovská a Pondělíčková 2.

Muži "A": 2. liga

BK Brandýs n.L. - BK Vlci Žďár                                                82:74 (47:44)

Ve velice důležitém souboji o udržení domácí postrádali Hartiga, Kačera, Kejmara L. a M. Pěkného. Mezery v domácí obraně, a ne úplně kvalitní střelecká produkce způsobily, že se hosté dlouho drželi. Po změně stran si domácí přeci jen vytvořili dvouciferné vedení, které si s většími či menšími problémy udržovali až do konce. Důležité dva body tak zůstaly doma.

Body: Čeněk a Ornst 25, Horák 13, Snop 8, Kratochvíl 6, Brezovák 3, Hrdina 2

Ženy „B“: Středočeská basketbalová liga

Basketbal Čelákovice-BK Brandýs n.L. "B"         41:53 (25:21)

K sobotnímu zápasu odjelo jen 7 statečných žen do Čelákovic, kde je čekal stejný počet protihráček. Začalo to tím, že přijely k tělocvičně, kde vždy hrály a tam nikdo nebyl. Po sérii telefonátů se vše vyřešilo, ženy přejely do jiné tělocvičny a mohlo se začít. První čtvrtina byla vyrovnaná, ale druhá se úplně nepovedla, ale pořád to bylo jen o 4 body. Ve druhém poločase se začalo dařit, soupeřkám došly síly o trochu dříve a vítězství o 12 bodů bylo na světě.

Body: Šorelová 15, Babováková 11, Nergerová a Procházková L. 9, Borlová 5, Marečková a Walterová 2.

Celostátní liga U17 kadeti

BK Brandýs n.L.- Sokol Žižkov                                62:77 (23:44)

Body: Kubelka 24, Martins K. 11, Kušnarev 9,Vlček 8, Kodera 5, Martins D. 5

Celostátní liga U17 kadetky