Menu
středa, 15 červen 2022 13:41

BRANDÝSKÝ POHÁR 2022 a ZLATÝ BKB! :)

Tradiční tečku za basketbalovou sezónou dělá v našem klubu i městě minibasketbalový tunaj „Brandýský pohár“. Ten se v předchozích dvou letech konal kvůli epidemii hodně opatrně, a tak až letošní 26. ročník turnaj se hrál, tak jako před rokem 2020. V turnaji se představily týmy ve třech věkových kategoriích U11 mix a U13 G a U13 B. Turnaje se zúčastnilo téměř 30 družstev a nás může těšit, že soupeření U11 mixů ovládl tým BK Brandýs n.L..

V kategorii „U11“ hrálo osm týmů, které byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin. Z nich dva nejlepší týmy postoupily do semifinále, což se podařilo domácímu družstvu chlapců, Kbelům, Plzni a německému Chemnitzu. Ve finále se pak utkal domácí tým BK Brandýs n.L. koučovanými Kateřinou a Pájou Pfafovými s Chemnitzem. Tým si vedl po celý turnaj naprosto suverénně a ani ve finále nezaváhal a zvítězil 57:25. Nejlepším hráčem turnaje se stal Matyáš Pečenka, ale poděkování za úspěch patří celému týmu. Celkové pořadí turnaje bylo: 1. BK Brandýs n.L. „B“, 2. Chemnitz Cats, 3. Loko Plzeň, 4. Sokol Kbely, 5. Sokol Dubeč, 6. BC Benešov, 7. HB Basket, 8. BK Brandýs n.L. „G“. I dívčí tým si zaslouží pochvalu, když se v průběhu neustále zlepšoval a získané zkušenosti se budou v nové basketbalové sezóně určitě hodit. V kategorii „U13“ chlapců se turnaje zúčastnilo 8 celků a hrálo se podobným systémem jako v kategorii mixů. Ve finále zvítězil Kolín, který přehrál Dubeč 34:16. Domácí tým hrál mimo soutěž, když na poslední chvíli nahradil Chomutov. Konečné pořadí bylo následující: 1. BC Kolín, 2. Sokol Dubeč, 3. Bizoni Náchod, 4. BK Jižní Supi, 5. Sokol Kbely, 6. BK Junior Kralupy, 7. TJ Jiskra Heřmanův Městec, 8. BK Brandýs n.L.. Nejsilněji byla obsazena kategorie „U13“ dívek, kde hrálo tucet dívčích družstev. Ta byla rozdělena do čtyř skupin po třech týmech. Na tuto základní část navázalo čtvrtfinále, kam se probojovaly dva nejlepší celky ze skupiny. Třetí tabulková družstva hrála ve skupině o 9.- 12. místo. Ve finále se hrálo

východočeské derby, ve kterém Studánka Pardubice porazila Sokol Hradec Králové poměrem 32:20. V bitvě o bronz Plzeň zvítězila nad velice srdnatě bojujícím brandýským kolektivem 20:17, ale svěřenkyně trenérského tria Šimonová, Rozumová, Daňková zaslouží za předvedené výkony pochvalu a uznání. Konečné pořadí v této kategorii bylo: 1. BK Studánka Pardubice, 2. Sokol Hradec Králové U13, 3. DBaK Plzeň, 4. BK Brandýs n.L., 5. HB Basket Praha, 6. BC Benešov, 7. ChemCats Chemnitz, 8. Sokol Nusle, 9. TJ Sokol Kladno, 10. USK Praha, 11. TJ AŠ Mladá Boleslav, 12. Sokol Hradec Králové U12. Všichni účastnící odjeli z Brandýsa spokojeni a děkovali organizátorům z BK Brandýs n.L. za skvěle zorganizovaný turnaj a perfektní zakončení za sezónou, která se konečně dohrála celá. BK Brandýs
děkuje všem rodičům, hráčům a všem, kdo se zasloužil o zdařilý průběh již 26. ročníku oblíbeného turnaje.

Číst 920 krát Naposledy změněno středa, 15 červen 2022 13:49