Víkend v Brně

Napsal(a)

DSK Basketball Brandýs veze z Brna dvě vítězství

KP BSK Brno - DSK BK Basketball Brandýs 64:80  (33:39)

Sobotní večerní zápas proti domácímu KP Brno jsme začali v sestavě Vrančič - Matějková - Holá - Maršíková - Ceralová a po úvodní přetahované jsme šli již v první čtvrtině do vedení. To jsme drželi po celý zápas a postupně ho navyšovali až na konečných pohodlných 16 bodů. Neskutečný double-double zaznamenala rozehrávačka Vrančič, když k 27 nastříleným bodům přidala 13 získaných faulů a k tomu 8 asistencí. Celková užitečnost +40 je prakticky nevídaná. Zraněnou Leezu Burdgess zastoupila Lucka Ceralová s 16 body a 12 doskoky. Klíčem k úspěchu byla obranná hra Jany Maršíkové (8 doskoků) a nestárnoucí Katky Matějkové. Hrály všechny hráčky a naše mladé pušky z brandýské U19 se rozhodně neztratily: střelecky excelentní Hanka Tomková (7b.), Nata Durdová, Lucka Klementová  nebo Katka Richterová podaly velmi dobré výkony. Další dorostenka Marie Holá zaznamenala dokonce 13 bodů a 7 doskoků a dostala zaslouženě 30 minut na palubovce. Na rozehrávce efektivně zaskakovala Viola Durdová kdykoliv to bylo třeba.

BK Žabiny B - DSK BK Basketball Brandýs 49:67  (26:39)

Nedělní zápas měl být výrazně těžší, Žabinám patřilo před utkáním v tabulce 3. místo a především doma v Brandýse jsme tomuto týmu v říjnu podlehli rozdílem bodu 68:69. Byli jsme připraveni udělat vše pro to, abychom na Žabinách vyhráli ale věděli jsme, že to bude velký boj. Už jen z výšky podkošových hráček domácích šel strach: Ebenhohová 194 cm a Nétková dokonce 198 cm, což při neúčasti Leezy Burdgess mohl být celkem velký problém.  Bylo jasné, že se musíme zaměřit především na doskok.. Při přípravě na zápas jsme nic nepodcenili, dokázali jsme zanalyzovat zápas Žabin z předešlého dne, což nám velmi pomohlo. Do soupeřek jsme se pustili s velkou vervou a nasazením a prakiticky od začátku šli za vítězstvím: po 1. čtvrtině 13:18  a v poločase jsme už vedli o 13 bodů: 26:39. Na doskoku jsme byli opravdu důslední: 30:14, přičemž jsme soupeřkám dovolili jediný útočný doskok. Druhá půle přinesla definitivní rozhodnutí: po excelentní 3. části jsme vedli neuvěřitelně už 33:59..  konečný výsledek 49:67 byl zasloužený a především na doskoku jsme opravdu excelovali: 62:34 v náš prospěch, když soupeřky doskočily pod našim košem jen 5 míčů, zatímco my jsme zaznamenali 24 útočných doskoků.

Nejlepšími střelci byly 12ti bodové Jana Maršíková  (11 doskoků) a Irena Vrančič, dále Lucka Ceralová 10 (a 1doskoků), Andrea Ondroušková 9, Natálie Koucká 8 (11 d.), Hanka Tomková 7 b. atd. na nastřílených bodech jednotlivých hráček je vidět velmi kolektivní, týmový výkon celého družstva. Do hry opět zasáhly všechny zdravé hráčky našeho týmu, včetně 5ti dorostenek. Závěr některé hráčky Žabin psychicky neunesly, jejich zákroky naše holky ale přežily a mohly s  nadšením oslavit výhru, zřejmě po dosud nejlepším týmové výkonu v této sezóně.

neděle, 04 prosinec 2022 22:19

Poslední zápasy v roce 2022

Napsal(a)
DSK Basketball Brandýs - Pečky 66:63.
To, co se nám nepodařilo v loňské sezoně se nám konečně povedlo letis. Po skvělé 1. čtvrtině (21:7) jsme i přes velkou marodku a neúčasti dvou ze tří hostujících hráček dokázali dovést zápas k důležitému vítězství.
Chyběly nám z různých důvodů křídelní hráčky Matějková, Ondroušková i obě sestry Durdovy a k tomu pivotka Koucká.
Klíčovým se ukázalo nasazení kapitánky Jany Maršíkové (38 odehraných minut) na křídlo, kde jednak výborně ubránila všechny hráčky, které měla na starosti a ještě v útoku rozdávala míče. Skvělý výkon podaly také irena Vrančič a Leeza Burdgess (25 doskoků), která si na pivotu rozuměla s Luckou Ceralovou a přes horečku hrající Maruška Holá.
Z mladých hráček se nejvíce líbila Kačka Richterová.

DSK Basketball Brandýs - Studánka Pardubice 88:58
V nedělním zápase jsme měli k dispozici dvě další hráčky, tedy Ondrouškovou a Kouckou, ale zase nám chyběla Maruška Holá a také opět Kačka Matějková i Viola  a Natka Durdovy.
Soupeř ale také nebyl kompletní, i v Pardubících měli bohužel marodku. Náš tým byl jasně silnější, od první minuty dominoval pod košem. Leeza byla doslova nebránitelná a vedle již tradičního double-double za body a doskoky (16+12) zaznamenala také 5 asistencí, když nádherně uvolňovala svoje kolegyně pod košem, Lucku Ceralovou (17 b.) a Natálii Kouckou.
Trojice hráček na perimetru, Irena Vrančič, Andrea Ondroušková a Jana Maršíková (13 doskoků) nedala svým konkurentkám z Pardubic šanci a některé pasy Ireny, trojky Andy a cuty Jany byly skutečně exhibiční.
Moc se nám líbila dorotenka Richterová, zapsala 8 bodů a dva bloky, přesnou ruku ukázala také Hanka Tomková.
úspěšný návrat po letech zranění slaví Katka Rotková, což je asi nejlepší vánoční dárek pro brandýský ženský basketball.

středa, 16 listopad 2022 22:07

Český pohár

Napsal(a)

V poháru se nám opět daří!

Ve 3. kole Českého poháru žen se nám podařilo zopoakovat husarský kousek z loňska. Zatímco vloni jsme porazili Trutnov, letos se nám podařilo přemoct další tým z nejvyšší ženské soutěže - ŽBL, když jsme zcela zaslouženě porazili tým Strakonic 88:72.

Vedli jsme prakticky celý zápas a velmi odpovědným výkonem jsme nedali soupeřkám z jihu Čech šanci na vítězství.

Podali jsme opravdu kolektivní výkon, kdy nastoupilo všech 12 připravených hráček. Výborný výkon podala irena Vrančič, autorka 18 bodů, která byla s ratingem +29 nejužitečnější hráčkou zápasu. Irena nastoupila proti týmu, ve kterém strávila dva roky v ŽBL v letech 2012-2014.. a teď byla strůjkyní naší výhry. Double-double s dominancí pod košem se blýskla Leeza Burdgess (11 b a 16 d, rating +22). Osobní střelecký rekord v ženské soutěži si vytvořila Maruška Holá (roč. 2005) s 19b a ratingem +15. "Maruška bude lepší a lepší. O tom není pochyb" říká trenér Dan Kurucz. Dvojciferný rating předvedla také kapitánka Jana Maršíková, výborná pod oběma koši. "Jana prokazuje v každém zápasu svoji zkušenost a zároveň obrovské nasazení. Je to lídr týmu" hodnotí Dan Kurucz. Úspěch je ale především dílem celého kolektivu hráček, který se vzájemně podporoval a byl natolik mentálně silný, že o naší výhře nebylo pochyb.

pondělí, 14 listopad 2022 08:40

Výsledky z víkendu

Napsal(a)
HB  Aritma - DSk BK Brandýs 71:80
Důležitý zápas o první osmičku jsme vyhráli zcela zaslouženě, když jsme vedli od první do poslední minuty.
Rozhodla prakticky hned první čtvrtina (20:9) a v dalším průběhu jsem si náskok již pohlídali. Zahrálo si všech 12 hráček. První body v 1. lize zaznamenala po návratu Katka Rotková, jejíž zkušenost na soupeřky platila, a také naše dvě mladé hráčky Viola Durdová a Katka Richterová (2005).

USK Praha B - DSK BK Brandýs 81:71
Přestože jsme po většinu zápasu vedli a ještě 2 min. před koncem to bylo 70:67 v náš prospěch, dokázali jsme zápas ztratit, když soupeř nejpve vyrovnal košem s faulem a následnými dvěma trojkami v řadě zápas otočil. Pokusili jsme se o taktické fauly, ale domácí trestné hody proměnili.
Rozhodly především útočné doskoky USK, které z následných druhých šancí trestalo a již popisovaný závěr zápasu s naší nedůslednou obranou trojek.
Výborný výkon Andy Ondrouškové (27 b. +23) a také Ireny Vrancic (12b, +15) na výhru nestačil.

pondělí, 19 září 2022 11:32