úterý, 13 říjen 2020 11:07

Výsledkový servis z 10.10.-11.10.2020

Zřejmě píšu na dlouho jeden z posledních výsledkových servisů. Bohužel, covid naplno udeřil v plné síle, a tak se další opatření týkají i sportu a jeho provozování je ode dneška zakázáno. Na jak dlouhou je otázkou, na měsíc, na dva, do Vánoc, snad se přeci jen epidemiologická čísla zlepší a my budeme moci basket hrát tak, jak jsme zvyklí již více než osmdesát let.

I tento víkend byl volební, i když našeho města se to netýkalo, protože se volilo do třetiny senátu. Ve druhém kole byla účast kolem 15 % a dominovali v něm kandidáti Stanu, a to poměrně výrazným způsobem. Sportovním událostem vévodila Velká pardubická, French open, fotbalová kvalifikace ligy národů a finálová série NBA. Velkou pardubickou vyhrál slovenský žokej Matuský s dvanáctiletým hnědákem Hegnusem. Bylo docela smutné sledovat prázdné tribuny pardubického závodiště. Ani v hledišti French open nebylo moc diváků. Antukový grand slam ovládl Nadal a v Paříži zvítězil již potřinácté. Koronavirem zdecimovaný národní tým vyhrál v Izraeli 2:1. A v noci dokonalo Lakers svůj triumf v NBA, když ve finálové sérii zdolalli Miami 4:2. LeBron James získal již čtvrtý prsten pro vítěze.

Již pátek provázely velké dohady a nejasnosti týkající se našeho hraní. Protichůdné informace se střídaly doslova v pětiminutových intervalech. Nakonec se škola zavřela a my jsme museli odehrát domácí zápasy ve Sportcentru. Nakonec se podařilo odehrát všechna utkání. Bylo jich celkem devět, z toho šest vítězných.

Junioři odehráli v nadregionální lize v neděli první mistrovské utkání, bohužel v něm nestačili o 35 bodů Kralupům, které o své výhře rozhodly již v prvních dvaceti minutách, kdy si vytvořily dvacetibodové vedení.

Juniorky v lize „U19“ odehrály dva vítězné zápasy na moravském poli. Zejména sobotní duel byl dlouho velmi vyrovnaný a o brandýské výhře se rozhodlo až v poslední kvartě. Juniorky se se čtyřmi výhrami dělí o čelo tabulky ligy „U19“.

Žáci v regionálním klání „U15“ potvrdili dobrou formu a po pomalejších rozjezdech ovládli oba zápasy ve Varnsdorfu a Děčíně a se šesti výhrami vedou svou skupinu.

Žákyně v lize „U15“ nestačily na Jičín ani na Trutnov a s oběma soupeři prohrály o třicet bodů. S jednou výhrou a čtyřmi porážkami jsou na šestém místě ligy „U15“.

Nejmladší minižákyně „U11“ dostaly od trenérů jasný pokyn „Hrajte, jako by to byly letos vaše poslední zápasy“ (snad tomu tak nebude!). „Brandýské Berušky“ splnily pokyn na maximum a především díky dobré obraně a týmové spolupráci překvapivě porazily favority skupiny Studánku Pardubice. Škoda jen, že zápas musel proběhnout bez diváků, holky by si domácí aplaus zasloužily.

Nadregionální liga U19 junioři

BK Brandýs n.L. - BK Kralupy Junior 62: 97: (39:56)

Body: Beneš V. 18, Kolář 11, Beneš T. 8, Najman 7, Kejmar L. 4, Borl 5, Sasín 4, Mašek Marek 3, Kejmar A. 1, Vávra 1.

Celostátní liga U19G juniorky

OSK Olomouc - BK Brandýs n.L. 58:67 (35:33)

Body: Zelenková 16, Brožková 12, Bodláková 11, Martínková a Prudká po 8, Votrubová 6, Vilímová 4, Koubková 2

BK Vyškov - BK Brandýs n.L. 56:90 (32:45)