úterý, 31 březen 2020 12:26

S BOLESTÍ V SRDCI OZNAMUJEME. Zemřel Jiří ZEMAN /Olin/

Letošní rok přináší samé smutné zprávy. Na začátku roku zemřel Jirka Blažek, o měsíc později Kobe Bryant. Myslel jsem si, že máme pro letošní rok vystaráno, ale mýlil jsem se. Poslední březnový den byl i tím posledním dnem v životě velkého člověka Jiřího Zemana. Byl basketbalistou tělem a duší, vše v jeho životě se motalo kolem jeho rodiny, domu na náměstí a basketbalového míče. Pro basketbal dělal, co mohl a hrál tuto hru do posledních sil.

Takto o něm hovoří basketbalový almanach:

„Dlouholetý hráč, který v družstvu mužů působil od roku 1968. Poté pokračoval v „B“ mužů a za brandýské veterány. Jirka byl od svého mládí srostlý s brandýským basketbalem a udělal pro něj moc a moc, nejen jako hráč. Od roku 1983 byl mnoho let předsedou basketbalového oddílu a současně byl členem výboru TJ BSS Brandýs n. L., kde působil až do roku 1999. V roce 1999 se stal i předsedou SK BSS Metaco. Zájmy basketbalu prosazoval Jirka i na brandýské radnici, když v letech 1990-1999 byl členem rady městského zastupitelstva. Poté byl členem městského zastupitelstva a hájil zájmy basketbalu v komisi pro školství, mládež a tělovýchovu. V roce 1990 začal Jirka trénovat přípravku žákyň, kterou dotáhl až do dorosteneckého věku. Jeho svěřenkyně se několikrát radovaly ze zisku medailových umístění v kraji. Navíc nejlepší hráčky okusily ligu starších dorostenek a úspěšně hrají v ženské kategorii (Klierová, Maršíková). V roce 2007 začal společně s Jirkou Mašínem trénovat přípravku chlapců, se kterou již dvakrát dokázal zvítězit v KP. Následně pak hájil brandýské barvy ve dvou celorepublikových NF. Jeho trenérské umění mu přineslo ocenění v městské sportovní anketě, kdy byl vyhlášen trenérem roku 2012. Před čtyřmi roky se ujal dívčí žákovské přípravky, kterou trénoval až do své vážné nemoci. Byl vůdčí osobností brandýského basketbalu. Jirka byl také dobrý zahrádkář a jednou za rok nám dovolil při grilování prasátka zahradu trochu poničit. Byl skvělý sportovec, lyžař, manžel, otec i děda.“  Se slzami v očích jsem musel změnit přítomný čas na čas minulý. O jeho výkonech a působení se můžete dočíst v jednotlivých dílech připomínající osmdesátiletou historii klubu, jméno Jiří Zeman je tam skoro na každé straně. Kam se na něj všichni hrabeme.

Jirka s námi na konci listopadu oslavil své sedmdesáté narozeniny ve své oblíbené hospůdce v Adrii. Bohužel, dnes na něj ani nemůžeme společně zavzpomínat a zapít jeho plodný život. Hospody jsou kvůli koronavirové epidemii zavřené a bohužel se nedá hrát ani basketbal. Jirka se na to už asi nemohl dívat a svůj boj s těžkou nemocí prohrál. Prosím všechny baskeťáky, aby si dnes na Olina vzpomněli. Byl to skvělý člověk s velkým basketbalovým srdcem. Takových jsme v historii moc neměli. Čest jeho památce!!!!!

Číst 4017 krát Naposledy změněno úterý, 31 březen 2020 12:33