pondělí, 09 prosinec 2019 12:47

Výsledkový servis 7.-8.12.2019

Druhý adventní prosincový víkend přinesl do Polabí značné oteplení, provázené silným sobotním větrem. Z událostí minulého týdne zaujal požár sídlištního věžáku v Prešově, kde zemřelo sedm osob. V Čechách se vše točilo kolem jména Babiš. Jednak vrchní státní zástupce znovu otevřel kauzu Čapí hnízdo a ani zpráva z Bruselu na téma dotační Babišovy kauzy nevyzněla pro našeho premiéra moc dobře, ale jsem si téměř jist, že vše zůstane při starém a jeho kauzy se opět vytratí někam do neznáma. Ve čtvrtek se konají v Anglii volby, a tak uvidíme, jako to dopadne s Brexitem. Ten se nějak nedaří.

Brandýsem ve čtvrtek opět prošel Čertovský rej. Oproti minulým letům byl kratší, ale o to více vyparáděný. Nechybělo mnoho a mohlo vyhrát peklo. Mladí basketbalisté se musí mít na pozoru, aby se za rok neocitli v pekle.

Pokud se týče sportovních událostí, tak všechny přebila Ester Ledecká, která v pátek v kanadském Lake Luis vyhrála sjezd světového poháru. Druhý den k tomu přidala čtvrté místo, což dohromady dává spoustu bodů do SP. Tento podařený vstup do sezóny naznačil její další lyžařsko-snowboardové možnosti.

Co se týče basketbalu, tak se s blížícími vánočními svátky, pomalu, ale jistě zvolňuje a většina týmů hrajících o víkendu hrála své poslední zápasy v roce. Dosažená víkendová bilance je lehce pozitivní, o čemž hovoří sedm výher a šest porážek.

Muži „B“ odehráli epilog roku končícího devítkou doma proti týmům ze spodní poloviny tabulky, proti rezervním družstvům Berouna a Příbrami. Sobotní duel proti Berounu byl vyrovnaný do poločasu, pak se domácí bodově rozjeli a hosté postupně odpadávali. Vzhledem k věku je to pochopitelné, vždyť jsem proti nim hrál i já. Proti Příbrami bylo brandýské „B“ lepší po celé utkání a již po deseti minutách hry vedli domácí patnáctibodovým rozdílem. To byl dobře postavený základ pro výhru o více než čtyřicet bodů. Svěřenci kouče Borla vedou tabulku OP s bilancí devíti výher a jediné porážky a pokud se povede jaro neměl by je postup do Středočeské ligy minout.

Junioři v nadregionálním klání doma nestačili na druhé Poděbrady, ale až po celkem vyrovnaném průběhu, kdy po celý zápas dotahovali šestibodové manko z první kvarty střetnutí. Nakonec hosté uspěli, ale domácí jim nedali nic zadarmo. Ve čtvrtek předehrávali utkání s Mladou Boleslaví a se soupeřem si bez problémů poradili.

Juniorky odehrály poslední dvě kola ligy „U19“ v těžkých destinacích v halách v Ústí n.L. a Litoměřicích. V sobotu v Ústí n.L. se hrálo pravé polabské derby se všemi atributy. Oba celky se střídaly ve vedení a na hřišti se odehrával naprosto vyrovnaný souboj mající klíčový význam o postup do finálové skupiny. Utkání by si zasloužilo remízu, pokud by to basketbalová pravidla dovolovala. S vyrovnaností zápasového thrilleru také korespondovala dvě prodloužení, ve kterých se rozhodovalo. V koncovce druhých extra pěti minutách byly nakonec úspěšnější svěřenkyně trenérky Štemberkové. Více toužily vyhrát, a to o bod více. Možná má tento bod cenu postupu. V neděli zpočátku holky bojovaly s únavou, a tak se zápas v Litoměřicích zlomil až po změně stran, a nakonec zvítězily o třináct bodů. Přestože tým nebyl kompletní byl stoprocentně úspěšný a v tabulce poskočil na druhou postupovou pozici. Tu by si měl tým udržet, protože po Novém roce hostí relativně přijatelné soupeře.

Starší žáci v nadregionální lize nestačili na dosud neporažený Kolín a na jeho palubovce prohráli vysokým rozdílem sedmdesáti bodů. Se sedmi výhrami a pěti porážkami jsou na třetím místě tabulky skupiny „B“.

Starší žákyně vystupující pro letošní sezónu pod hlavičkou Poděbrad, s nimiž tvoří hráčský mix, dohrály základní část ligy „U15“ v domácím prostředí, kde nestačily na pražská družstva USK Praha a Horní Počernice. Oba duely měly podobný scénář, když domácí stačily jen v úvodní periodě, pak se Pražanky začaly bodově vzdalovat až ke konečnému rozdílu čtyřiceti bodů.

Starší minižáci nastoupili doma proti Nymburku v poměrně oslabené sestavě, ale ani to nemělo vliv na dvou zcela jasných výhrách. Hosté si z Brandýsa odvezli dvě pořádné vánoční nadílky v podobě porážek o 98 a 66 bodů. Proti Nymburku se výhry vždy cení.

Nejmladší minižáci neúspěšně vstoupili do kvalifikace o postup na NF, když ani venku ani doma nestačili na kvalitně hrající čelákovické Pandy. Výsledkem byly dvě vysoké porážky o sedmdesát bodů. Získané zkušenosti se však jistě budou hodit a tým má před sebou solidní perspektivu.

Nejmladší minižákyně začaly kvalifikace o post na NF U11 domácí třicetibodovou prohrou proti Kladnu, když doplatily na to, že zdaleka nebyly kompletní. Druhý den na Kladně to již bylo lepší, a tak se ctí prohrály jen o dva koše. Nyní mohou své úsilí směřovat k NF mixů.

Borcem víkendu: jsou juniorky za čtyřbodové uloupení bodů z Ústí n.L. a Litoměřic, což jim dává velkou naději na postup do finálové skupiny. Pochvalu zaslouží i muži „B“ a starší minižáci.

Všimli jsme si, zajímavého rozhodování sudího Pavýzy při měření sil mezi Brandýsem a Nymburkem v kategorii chlapců „U13“, kdy za rozhodnutého stavu začal používat hokejové výrazy jako podržení, hákování, ofsajd a podobně. Úsměvné odlehčení v předvánočním shonu.

OP mužů

BK Brandýs n.L.”B” – BK Beroun “B”     94:55 (46:30)

Body: Hrabý 24, Brezovák 23, Goliáš 10, Rožka 9, Birkuš P. 7, Alfery 6, Klusáček 5, Dvořák a Čajka po 4, Šustr 2

BK Brandýs n.L.”B” – BK Příbram “B”    86:44 (40:16)