pondělí, 04 listopad 2019 13:15

Výsledkový servis 2.-3.11.2019

Tak nám dorazil listopad, jeden z mých málo oblíbených měsíců, pojmenovaný po tom, že koruny stromů se před zimou zbavují svého pestrobarevného listí. Do Vánoc, jak říká Eva Antošová „zbývají dvě výplaty“, po změně času je tma již před 17.00, a tak nějak všechno směřuje k zimě, která však basketbalu očividně přeje.

Z domácích událostí mě zaujala ohlášená stávka učitelů, plánovaná na středu. Myslím, že se platy učitelů v poslední době hodně zvedly a nemohou si moc stěžovat. Chápu, že jejich profese je hodně náročná, a proto jim razantní navýšení platů více než přeji, ale stávka rozhodně není tou nejlepší formou. Kam mají dát rodiče své děti? Mají si vzít dovolenou? Věřím, že brandýské školy budou rozumné a stávkovat nebudou.

Ze sportovních událostí zaujalo finále MS v rugby, které překvapivě ovládla Jihoafrická republika, ale zřejmě naprosto zaslouženě. Znovu oceňuji férovost a bojovnost rugbistů. Vím, že jsem o tom již psal, ale přeci jen to připomenu. Opět jsem se díval na fotbalové víkendové zápasy a když vidím, jak se válejí při každém dotyku, léčbu rugbym bych jim přál. Ještě mě zaujal obrat hokejové Sparty v utkání proti Brnu. Během devíti minut otočit z 1:4 na 5:4 je hodně solidní počin.

Po podzimních prázdninách se basketbalové boje opět rozjely naplno. Brandýské týmy odehrály sedmnáct zápasů s bilancí sedmi výher a deseti porážek.

Muži „A“ se v dalším dvoukole představili doma proti známým středočeským soupeřům z Kolína „B“ a Kutné Hory. V sobotu proti kolínské rezervě začali trochu vlažně, ale během první půle šli do dvouciferného trháku. Po změně stran se ještě hosté dvěma trojkami pokusili o obrat, ale domácí odrazili jejich nápor a v průběhu závěrečného dějství vedli o více než třicet bodů. V závěru hosté mírně zkorigovali rozdíl ve skóre, ale to již domácí hráli bez zraněného Hartiga /záda/ a šetřili síly na neděli. Proti Kutné Hoře se domácí hodně natrápili. Celou úvodní půli prohrávali a poločasový rozdíl šesti bodů byl ještě přijatelný. Zápasový obrat přinesla třetí čtvrtina, kdy domácí vedli o 4 body, následně svoje vedení navýšili až na deset bodů, ale hosté několika trojkami utkání zdramatizovali. Domácí cennou výhru naštěstí uhájili. Se čtyřmi výhrami a dvěma prohrami jsou na 5. místě druholigové skupiny „B“.

Ženy „A“ odehrály nedělní utkání proti vedoucí Plzni již pod vedením nového kouče Dana Kurucze. Souboj prvního s posledním byl dramatický po celých čtyřicet minut. Domácí hráčky bojovaly a hrály dobrý basketbal. V poločase dokonce vedly o osm bodů. Po výměně košů hosté přeci jen přidaly a v koncovce bohužel zápas otočily. Svěřenkyně kouče Kurucze však zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Věřme, že se jim podaří zvítězit již za 14 dní ve dvou soubojích s Libercem.

Ženy „B“ si doma poradily s Kolínem, když si patnáctibodový odskok vytvořily již v první půli. Dvouciferné vedení si pak kontrolovaly s většími či menšími problémy až do konce. V tabulce středočeské ligy jsou se dvěma výhrami a dvěma prohrami na druhém místě.

Kadeti sehráli další zápasy ligy „U17“ v pražských halách Vyšehradu a Jižních Supů. Ve vyšehradské sokolovně od začátku tahali za kratší konec a výsledkem byla porážka o třicet bodů, i když třicetibodový rozdíl asi úplně neodpovídá průběhu zápasu. V neděli na Jižním městě se hrál vyrovnaný duel, hosté zpočátku vedli, ale na konci zápasu měli více sil domácí, kteří zvítězili o pět bodů. Kadeti jsou v neúplné tabulce poslední s jednou výhrou, ale hodně zápasu je ještě čeká.

Kadetky v lize „U17“ odehrály další špíly ligy „U17“ na domácí palubovce. Zatímco s Děčínem si poradily bez větších komplikací, se Severočeskem /Jablonec + Varnsdorf/ se bojovalo o čelo tabulky. Svěřenkyně trenérky Antošové skvěle začaly, vedly až o patnáct bodů a vypadalo to na jasný dvoubodový zisk. Hostující hráčky však využily domácích problémů s fauly a postupně se dostávaly do hry, krátce před půlí zredukovaly domácí vedení na devět bodů. Ve třetí části si brandýské kadetky držely vedení, které se však stále tenčilo. V závěrečné periodě šly hosté dokonce do vedení. To však netrvalo dlouho a domácí opět zápas otočily a v koncovce si vedení pohlídaly. V tabulce se dělí o první místo s Ústím s pěti výhrami a jednou porážkou.

B“ kadetek si v nadregionální soutěži dojelo na  BŠ Praha ke dvěma porážkám. V soutěži zatím šestkrát prohrálo.

Žáci v lize „U14“ měli na programu dvojičkový víkend proti Kbelím. Oba zápasy měly stejný průběh. V prvních dvou částech se hrálo vyrovnaně, což bylo vidět i smírném skóre. V obou mačích o výhře hostí rozhodla třetí čtvrtka, kdy Kbely postavily nejsilnější sestavu, hodně zatáhly obranu a pro brandýské žáky bylo těžké se bodově prosadit. Přestože v obou utkáních prohráli, nemusí se za svůj výkon proti starším a fyzicky zdatnějším soupeřům stydět.

Také žákyně v lize „U14“ měly na programu dvojičkový program a ani ony se nemusí za svůj výkon stydět. I když na jednoho z favoritů soutěže nestačily a podaly více než solidní výkon a v tabulce jsou na čtvrtém místě za tři výhry a čtyři porážky.

Mladší minižáci si doma bez problémů poradili s Milovicemi a zatím v sezóně neprohráli.

Mladší minižákyně jasně prohrály ve zbytečně nervózních utkáních v Sadské.

Borcem víkendu: jsou kadetky za dvě výhry nad Děčínem a Severočeskem, které je posunuly do čela tabulky. Počítají se i dvě výhry mužů „A“.

Všiml jsem si, že nedělní utkání mezi domácími Kbely a Brandýsem v lize „U14“ začalo se třicetiminutovým zpožděním. Rozhodčím na D11 praskla guma a problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Pneu Barták by vše vyřešilo.

II.liga mužů

BK Brandýs n.L. „A“– BC Kolín “B” 78:56 (43:28)

Body: Šop 15, Hrabý 14, Hartig 9, Brezovák 8, Ornst a Snop 7, Čeněk a Kratochvíl 6, Horák 4, Tomášek 2

BK Brandýs n.L. „A“ - Sokol Kutná Hora 81:75 (31:37)