pondělí, 08 duben 2019 12:06

Výsledkový servis 6.4.-7.4.2019

Celkem poklidně proběhl první dubnový víkend. Počasí bylo docela fajn, květy jsou v rozpuku, a i když se má zima ještě malinko vrátit, jarní kurs je již nevratný, ale o tom jsme již psali. Blíží se i Velikonoce, které probíhají v jednom z nejpozdějších možných termínů. Basket i práce, tak budou mít poměrně dlouhé čtyřdenní volno.

Událostí bylo dost, ale svým rámcem nijak nevybočily, snad jen řidiče v našem dvojměstí opět rozčílily objížďky a dopravní omezení v souvislosti s početnými rekonstrukcemi nakupenými do jednoho termínu. Bohužel, pokud chcete, aby bylo lépe musí být hůře, i když snad ne na dlouho.

Z hlediska sportu to nebylo také nic výjimečného. Do konce základní části fotbalové ligy scházejí tři kola, vrcholí semifinále hokeje a Stanley cup již zná jména šestnácti postupujících.

Basketbalová sezóna se také naklání ke svému konci a řada družstev odehrála o víkendu své poslední zápasy sezóny.

Ženy „B“ v pátek zvítězily v derby v Čelákovicích o jediný bod. Nezvykle nízké skóre svědčí, že šlo o velký boj. Díky výhře „B“ uhájilo prvenství ve Středočeské lize, což znamená, že tento víkend bude hostit závěrečné final four a domácí prostředí může být výhodou.

Ženy „C“ zakončily sezónu výhrou v Benešově, když po ospalém začátku dokázaly otočit zápas ve svůj prospěch. S bilancí čtyř výher a osmi porážek „C“ skončilo na pátém místě, když na čtyři výhry dosáhly dohromady ve dvou předchozích sezónách a již zdaleka nejsou takovým outsiderem soutěže a musí se s nimi počítat.

Juniorky v pátek během jediného dne dohrály finálovou skupinu „U19“, když splnily povinnost a z Brna a Olomouce si přivezly pouze body za dvě porážky. Pro svěřenkyně trenérky Štemberkové sezóna skončila, když ve finálové skupině zvítězily jen jednou, ale samotný postup ze skupiny představuje poměrně solidní úspěch.

Kadeti epilog nadregionální soutěže odehráli v Písku, kde prohráli o dvacet bodů, ale ani tato porážka je nemohla připravit o vítězství ve skupině o 4-6.místo.

Kadetky odehrály další dvě kola finálové skupiny „U17“ v Klatovech a Strakonicích. V sobotu pod černou věží holky špatně začaly a po dvaceti minutách hry ztrácely dvacet bodů. Po změně stran se jejich hra zlepšila, ale na lepší výsledek, než je prohra o jedenáct bodů to nestačilo. V neděli ve Strakonicích proti lídrovi tabulky se kvalita domácích projevovala od začátku do konce. Do konce soutěže zbývají odehrát dvě utkání, ale ta se odehrají až po Velikonocích. Mezitím si svěřenkyně trenérky Antošové odskočí na turnaj do Vídně.

Mladší minižáci doma jasně přehráli v obou střetnutích Beroun a bez porážky dokázali zvítězit v dlouhodobé oblastní soutěži. Vrchol sezóny je čeká během prvního květnového víkendu na NF v Děčíně.

Přípravka dívek U10 si pozvala k přátelskému utkání Kladno. Dívčí tým ve stejné věkové kategorii. Trenéři měli na lavičce 23 hráček a díky časovému prostoru (85 minut hrubého času) mohli prostřídat celou lavičku. Šanci tak dostaly všechny hráčky ve stejné míře. Výhra 72:26 není až tak důležitá, ale vypovídá o tom, že holky mají dobře nakročeno.

Borcem víekndu: jsou ženy „B“ , které rozdílem jediného budu dokázaly pokořit Čelákovice a budou pořádat novinku letošní soutěže - závěrečné final four.

Všimli jsem si, že byl odstartován městský projekt „Prima nápad“ v rámci kterého mohou občané realizovat nápady na lepší život ve městě. Uplatní někdo z našich řad nějaký nápad, třeba vybudování dvou streetbalových hřišť?

Středočeská liga žen

Basket Čelákovice - BK Brandýs n.L. "B"      41:42 (23:18)

Body: Maršíková 20, Matějková 7, Skřivanová 6, Englmaierová 4, Burkertová 3, Hvězdová 2

BC Benešov "B" - BK Brandýs n.L. "C"     52:63  (26:26)

Body: Borlová ml. 15, Walterová 11, Babováková a Procházková L. 9, Urbanová 6, Nergerová 5, Borlová st. a Šorelová 4

Dorostenecká liga U19G

Žabiny Brno B – BK Brandýs n.L. 95 : 59 (49 : 26)

Body: Michaličková 24, Votrubová Kl.17, Borlová a Pavlíčková 6, Huláková 5., Nováková 1.

OSK Olomouc – BK Brandýs n.L. 77 : 38 (33 : 13)

Body: Huláková 10, Borlová 8, Klanicová, Nováková 6, Votrubová a Michaličková 3, Pavlíčková 2

Nadregionální liga U17B

Sršni Sokol Písek – BK Brandýs n.L. 78:56 (38:30)