Menu
úterý, 09 květen 2023 14:35

Výsledkový servis 5.5.-7.5.2023

Předposlední víkend sezóny byl ve znamení posledních dohrávek a závěrečných vrcholů sezóny v podobě baráží, MČR, Festivalů a všeho co zbývá dohrát do konce sezóny 2022/2023. Brandýských barev se týkalo především MČR U12B v Děčíně a závěrečný turnaj 1. ligy žen.

Final four 1. ligy žen:

So: 6.5. 2023

SEMIFINÁLE PLAY OFF 1. Ligy žen

DSK Basketball Brandýs - BA SPARTA PRAHA                   68:56 (30:21)

Tak po roce zase semifinále ligy. Tentokrát nás čekala Sparta Praha. Tým, který vyřadil loňského vítěze, USK Praha B. Tým s nejvyššími ambicemi. Tým, který hlásil, že si jde pro celkové vítězství v 1. lize. Tým, který chtěl nahradit Strakonice v nejvyšší soutěži Chance ŽBL. 

V cestě jeho ambicím stál náš tým, DSK Basketball Brandýs. Parta odhodlaných hráček, které pro Brandýs potí dresy. Chtěli jsme vyhrát, byť jsme v základní části Spartě dvakrát těsně podlehli. Ale play off a Final four, to je úplně jiná soutěž. 

Kromě úvodního 0:4 a 7.8 jsme vedli celý zápas. Celý tým podal velmi kolektivní výkon a všechny hráčky si zaslouží poděkování za statečný výkon! Pokud se s námi Sparťanky snažily hrát basket, náš náskok narůstal. A tak se některé z hráček soupeře pokusili o zvýšenou tvrdost až brutalitu, ale i na toto jsme byli dobře připraveni. Od první čtvrtiny (17:11) jsme stále vedli a nepustili soupeřky na dostřel (nejblíže 26:21 ve 2.Q). Do poslední části jsme vstupovali s náskokem 10 bodů, který jsme si podrželi až do konce zápasu, když v samotném závěru pečetila výsledek Petra Klokočníková samostatným nájezdem a upravila tak skóre na konečných 68:56. 

Tradiční základní pětka Irena Vrančič- Andy Ondroušková - Marie Holá - Jana Maršíková - Leeza Burdgess sice na začátku dvakrát inkasovala, pak ale v obraně vystavěla nepropustnou hráz a otočila stav zápasu. Této sestavě skvěle sekundovala druhá pivotmanská dvojice Lucka Ceralová-Natála Koucká, na postu malých hráček se uplatňovaly Katka Matějková (Beruška), Petra Klokočníková a Nata Durdová. Na další připravené hráčky Katku Rotkovou a Violu Durdovou se tentokrát nedostalo, v klíčových momentech zápasu bylo zkrátka třeba držet užší rotaci, což se nakonec velmi vyplatilo. 

Poločasové vedení 30:21 hned na začátku druhé půle utrhla dvěma koši Jana Maršíková, a tak jsem se poprvé dostali do dvouciferného vedení, což jsme udržovali až do konce utkání. Než budeme jmenovat jednotlivce, dovolte mi znovu podtrhnout, že skvěle zahrál celý tým-totiž naprosto týmově, kdy se (bez jakéhokoliv patosu) jedna hráčka byla ochotna obětovat pro druhou (např. rybička Andy prakticky proti zdi, aby napravila ztrátu jedné ze svých spoluhráček). 

Vítězství je tedy jednoznačně dílem týmu jako celku. Přesto některé individuální výkony stojí za zveřejnění: Hned tři hráčky zapsaly dvojcifernou užitečnost (+14): dvě držitelky 'double-double' tedy Leeza Burdgess za 13 doskoků a 12 bodů, k nimž ještě přidala 6 získaných faulů. V tomto ohledu se jí vyrovnala Irena Vrančič (+14), která vedle 12 bodů zaznamenala mj. také 10 získaných faulů a 5 asistencí. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 22 body Andy Ondroušková (rating +14). Nelze opomenout 12 doskoků Lucky Ceralové či 4 zisky Petry Klokočníkové.  

Body: Ondroušková 22, Burdgess a Vrančič po 12, Holá 6, Maršíková, Koucká, Ceralová a Klokočníková po 4, Matějková, Durdová. 

Děkujeme našim fanouškům, že nás přijeli podpořit!

FINÁLE 1. LIGY ŽEN 2022-2023

BRANDÝS JE NEJLEPŠÍ TÝM PRVNÍ LIGY ŽEN!

DSK Basketball Brandýs - BK HAVÍŘOV                91:71 (44:29)

Zatímco náš tým musel porazit v semifinále Spartu Praha (68:56), Havířovské hráčky si poradili s domácím Sokolem Nusle 88:87.Havířov je pro nás celkem neoblíbený soupeř v základní části soutěže (71:72 a 61:89), vloni jsme jej ve final four porazili 83:75 a šli si pro bronz. Letos tedy opět s Havířovem, ale ve finále. 

Vlastní zápas s tradiční základní pětkou Vrančič-Ondroušková-Holá-Maršíková (C) - Burdgess se od začátku vyvíjel podle našich představ. Měli jsme výškovou převahu, ale prosazovali jsme se především z větší dálky. Místy jsme hráli až strojově přesně a rychle, a zároveň všechny hráčky byly nebezpečné, takže soupeř nestíhal zdvojovat a bránit. Výsledkem bylo poločasové vedení 44:29, kdy se trefilo hned již 7 hráček našeho týmu. Do druhé půle jsme šli s vědomím, že v sobotním semifinále dokázal Havířov otočit zápas v poslední čtvrtině z mínus 20 na plus 1. a proto jsme nepolevovali v koncentraci. Havířovské hráčky opravdu přidaly na přesnosti střelby i intenzitě obrany, ale my jsme se s tím vyrovnaly a po pěkných kombinacích s pivoty jsme vyhráli i třetí část hry. V závěrečné čtvrtině se hra otevřela a hrál se hezký útočný basketbal na obou stranách. O vítězi nebylo pochyb, závěr jsme si opravdu užili. Když po průniku Katky Rotkové a jejím shození skórovala Hanka Tomková, celý tým i fanoušci mohli začít slavit. A věřte tomu, že se slavilo dlouho. Dlouho. Dlouho. 

Užitečnost a body: Vrančič +32 (26b., 6A, 6D, 7F+), Ondroušková +26 (25b, 10D, 6F+), Leeza Burdgess +19 (9b, 10D, 4A), Lucka Ceralová +19 (6b, 14D), Jana Maršíková +14 (11b, 9D), Marie Holá +10 (10b.), dále body: Petra Klokočníková 7, Nata Durdová 4, Hanka Tomková a Natálie Koucká po 2, Katka Matějková 1, Katka Rotková. 

Budiž ke cti soupeřek, že se po celý zápas snažily s námi hrát čistý basketbal bez zákeřností a přehnané tvrdosti, takže zápas musel oku diváků ladit. 

Musím říct, že se nám na závěrečný turnaj podařilo nejlépe vyladit formu hráček, všechny hráčky byly v podstatě bez zranění a připraveny do hry naskočit. Vedle opravdu téměř naprostého dodržování taktický pokynů předvedly holky velkou bojovnost a nasazení, ochotu bojovat jedna pro druhou a pro tým. Ano, to je to hlavní slovo. Tým. Nám se ho podařilo za ten rok opravdu vybojovat. Nejméně pravděpodobní lidé se stali přáteli. Hráčka, co je jí 40 s hráčkou, které je 17. Hráčka, co bydlí 200 metrů od haly s hráčkou, která bydlí vzdušnou čarou tisíce kilometrů. 

 

Je to největší úspěch brandýského basketbalu v historii. Možná vyrovnání úspěchu, protože prý někdy začátkem 70. let minulé století brandýské ženy také vyhráli tehdejší 1.ligu. Buďme tedy hrdí na to, že se nám po půl století povedlo to samé, a to v mnohem větší konkurenci. 

Dovolte mi vyjmenovat celou tréninkovou skupinu, kterou tvořily hráčky týmu žen a dorostenek U19:

Jana Maršíková (C), Katka Matějková, Katka Rotková, Irena Vrančič, Leeza Burdgess, Andrea Ondroušková, Lucka Ceralová, Viola Durdová, Nata Durdová, Marie Holá, Petra Klokočníková, Natálie Koucká, Hanka Tomková (C - U19), Katka Richterová, Julie Kučerová, Lucka Klementová, Betka Holovská, Lada Dvořáková, Zuzka Kolářová, Bára Motlíčková, Amálka Hrubinová, Viki Jarchovská. 

 

Tak trochu odepisované dorostenky U19 udržely celostátní ligu, když zaznamenaly 5 výher. Mohlo to být i víc, ale kdo by čekal, že mladé pušky porazí Pardubice, nebo Brno. 

Děkuji svým asistentům Jitce a Martinovi Richterovým, byli opravdu skvělí, neskuteční!  

A také Petrovi a Filipovi Čeňkovým za zajištění zázemí pro tým a Pepovi Hyklovi za velkou pomoc v silové přípravě vybraných hráček. 

Co bude dál?

Čeká nás baráž se Strakonicemi o nejvyšší soutěž Chance ŽBL.  Začínat se bude v sobotu 13.5. od 19.30 doma v Brandýse, odveta v neděli 14.5. ve Strakonicích.  

Jestli přivedeme do Brandýsa poprvé v historii ženskou extraligu není jasné. Strakonice mohou být posíleny o všechny hostující hráčky, u nás tahle možnost není. Ale i kdybychom nakonec ŽBL nehráli, vítězkami 1. ligy už holky zůstanou navěky. 

Na MČR v Děčíně obhajovalo družstvo BK Brandýs n.L. stříbrné medaile z o rok mladší kategorie z loňské sezóny. Brandýský tým nakonec skončil 4. a po Labi do Brandýsa tam putovaly bramborové medaile. Zisk stříbra nebo bronzu nebyl daleko, stačilo dotáhnout do konce dobře rozehrané semifinále proti NH Ostrava nebo zápas o třetí místo s USK Praha. Bohužel se to nepovedlo, když kluci v klíčových momentech volili špatné situace, zbytečně pospíchali místo, aby uklidnili situaci a využili vedení, ale to je i dvanáctiletých kluků normální. Kluci se za svoje výkony nemusí stydět, protože obsadili na MČR vynikající 4. místo, což je velmi lichotivý výsledek. Kluci nevěšte hlavu a pokud budete dobře pracovat další medaile Vás neminou.

Výsledky z MČR U12B v Děčíně:

Základní skupina „D“

BK Brandýs n.L.- BK Prostějov                 67:43

BK Brandýs n.L.- Sršni Sokol Písek          86:52

Čtvrtfinále:

BK Brandýs n.L.- BK Pardubice                 59:48

Semifinále:

BK Brandýs n.L.- NH Ostrava                    57:67

o 3. místo:

BK Brandýs n.L. – USK Praha                    72:67

 

Jonáš Šnábl byl vybrán do all stars týmu MČR, což je další uznání předvedených výkonů brandýského týmu a Jonáš Kubelka získal ocenění nejlepší hráč brandýského týmu na MČR.

 

Přijďte povzbudit tým BK Brandýs „U13“ na MČR, které se koná ve dnech 12.-14.5.2023 ve Sportcentru – rozpis utkání v sekci akce klubu. V sobotu večer od 19.30 se bude hrát baráž o nejvyšší soutěž žen mezi DSK Brandýs a Strakonicemi taktéž ve Sportcentru. 

Autor: Petr Čeněk

 

Číst 430 krát Naposledy změněno středa, 10 květen 2023 05:36

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok