Menu
čtvrtek, 04 květen 2023 11:02

Výsledkový servis 29.-30.4.2023

O víkendu jsme se dočkali dalšího skvělého výsledku mládežnického basketbalu BK Brandýs n.L., když náš tým mixů U11 na MČR v Litomyšli vybojoval zlaté medaile. Děkujeme hráčům, rodičům a trenérkám týmu: Kateřině a Pavlíně Pfafovým. Skvělá práce a díky za to zlato, které přepisuje bohatou historii našeho klubu.

                                                 Zlaté medaile pro MIX U11!

 

O víkendu se v České Třebové a Ústí nad Orlicí uskutečnilo MČR pro smíšená družstva v kategorii U11. Na turnaj jsme odjížděli s ambicí přivézt do Brandýsa nějakou medaili, ale hlavně nabít nové zkušenosti ze zápasů proti nejlepším týmům v České republice.

V základní skupině jsme nejdříve porazili BŠ Tygři Praha a ve druhém pátečním utkání i Vysočinu. V sobotním dopoledni jsme vysokým rozdílem porazili Teplice, abychom v semifinále porazili Spartu a dostali se tak do nedělního finále. V boji o zlaté medaile jsme se potkali s Domažlicemi. Po vyrovnané první půli jsme dokázali především širokým kádrem utkání dotlačit k vítěznému konci. Individuální ocenění si z šampionátu odvezli Josef Hykl, který byl vyhlášen MVP celého turnaje a Matyáš Pečenka byl vybrán do nejlepší pětky turnaje. Děkujeme všem rodičům za úžasnou podporu.

 

                                          NF U11B – KRÁSNÉ DESÁTÉ MÍSTO!

 

Kromě turnaje MIXŮ se o víkendu odehrál také Festival U11B v daleké Ostravě. Na turnaj jsme odcestovali vlakem se třinácti hráči, když pro některé to byla vůbec první zápasová zkušenost. V základní skupině jsme se postupně utkali se Sokolem Pražským, Zlínem, Ostravou a Skokany z Brna. Zápas od zápasu se kluci zlepšovali, bohužel to ale ani na jednoho soupeře nestačilo a v neděli jsme tak hráli o deváté místo s Třincem. První čtvrtinu se nám dokonce podařilo vyhrát, bohužel nám postupně docházely síly a skončili jsme tak na krásném desátém místě. Turnaj ale splnil naše očekávání, kluci si zahráli super zápasy proti dobrým soupeřům a každý hráč dostal příležitost se ukázat. Kromě basketbalu jsme si zpestřili turnaj diskotékou a drobným problémem s ubytováním, který ale kluci zvládli bravurně a ukázali, že jsou skvělá parta. Speciální poděkování patří mladým trenérům Martinu Bodlákovi a Kennethovi Martinsovi, kteří se střídali v roli hlavního trenéra, ale hlavně si s sebou do Ostravy zabalili pořádnou dávku trpělivosti a dobré nálady, která klukům zpříjemnila ostravský pobyt.

 

Celostátní liga U19G juniorky

BK Studánka Pardubice - BK Brandýs n.L.      67:57

Body: Durdová 21, Dvořáková 13, Motlíčková 8, Lavírová 6, Richterová 4, Kučerová a Hrubinová 2, Kolářová 1

 

BK Brandýs n.L-  BK Studánka Pardubice            57:51 

Body: Durdová 33, Dvořáková a Richterová 6, Hrubinová 4, Motlíčková a Tomková 3, Kučerová 2

U19G odehrály poslední zápasy sezóny v Pardubicích a s Pardubicemi. V sobotu u soupeře se nám nepovedlo udržet výborný rozjezd zápasu, a nakonec jsme prohráli o 10 bodů. V neděli v domácím prostředí se stejným soupeřem byl zápas lepší a výkon Naty Durdové nás dovedl k vítězství. Pro holky ročníku 2004 to byl poslední zápas v dorostu. Od nynějška jsou oficiálně ženy.  Přejeme všem holkám ještě hodně basketbalových zážitků.

 

Autor: Petr Čeněk

 

 

 

 

Číst 322 krát

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok