čtvrtek, 04 květen 2023 10:59

Výsledkový servis 22.-23.4.2023

Výsledkový servis BK Brandýs n.L. ze zápasů hraných 22.- 23.4. 2023

Dnes píši jeden z posledních obvyklých výsledkových servisů této sezóny. Další se budou již týkat jen MČR, festivalů a zbývajících obvyklých výsledků, které se dají spočítat již jen na prstech jedné ruky. Počasí nám o víkendu také nabídlo svou vlídnější stránku a konečně jsme mohli zařadit kraťasy mezi své stabilní jarní oblečení. Sice se má ještě trochu ochladit, ale přeci jen už moc sněhu nenapadne, podobně jako v roce 1980, kdy napadlo kolem dvaceti centimetrů sněhu. Ale dříve jsme i do prvomájového průvodu chodili za zimního počasí a doprovázeli nás při tom sněhové vločky, ale na druhou stranu jsme první květnový den zahajovali letní sezónu skokem z kaberny na Hrušovském rybníku. Prostě extrém se vším všudy.

Události všedních dnů neupoutaly ničím nevšedním, prostě klasika poslední dubnové dekády se zcela rozdílnými názory koalice a opozice, nic víc, nic míň. Ve městě mě zaujala spousta rozkvetlých záhonů na všech možných místech. Líbí se mi to a chválím, zejména v Panské to vypadá podobně jako v Holandsku. Bouřlivé bylo minulý týden Labe, ale už se pomalu, ale jistě vrací do svého koryta. Nepěkně ovšem po zimě vypadají naše silnice, někde to je opravdu o gumy, a tak radost z toho může mít snad jenom Pneu Barták.

Pokud se týče sportovních událostí, tak ve fotbalové lize na první příčku se probojovala Slavia, která má stejně bodů jako Sparta, a tak se dvě kola před koncem základní části máme na co těšit a konečně bude o a co hrát i v nadstavbové části. V hokeji kraluje Třinec, i když Hradec včera prodloužil mistrovskou sérii, ale dlouho se již asi hrát nebude a vše bude směřovat k MS. Tam zřejmě bude chybět naše největší hvězda Pastrňák, jehož Boston vede nad Floridou 3:1 na zápasy a letos bude zřejmě spíše myslet na zisk Stanleyova poháru než na medaili z MS.

Pokud se týče basketbalu, tak v KNBL začaly čtvrtfinálové série a do semifinále má nejblíže Děčín a solidně tam má nakročeno i Nymburk. Série mezi Pardubicemi a Ústím a Brnem a Opavou budou zřejmě o něco vyrovnanější. V ŽBL má bronz Chomutov a jen jedna výhra dělí od dalšího titulu USK Praha, i když jeho výhry ve finálové sérii nad Žabinami již nejsou o tak velký parník. Play off je rozehráno i v NBA, kde si nikdo nemůže být jist ničím a na rozdíl od základní části všichni hrají na více než 100 %, ale to jsou spíše hesla do prvomájového průvodu.

Týmy BK Brandýs n.L odehrály během víkendu třináct utkání s bilancí sedmi porážek a šesti výher, ale přesto všechna družstva zasluhují pochvalu, protože většinou v rámci play off nebo finálových skupin narazila na velmi silné protivníky.

DSK Brandýs – I.liga žen:

1.čtvrfinále

Pá: 21.4. 2023

DSK BK Brandýs-Žabiny Brno B                      100:75 (57:37)

Do úvodního čtvrtfinále jsme nastoupili v plném složení, když ke hře bylo připraveno hned 15 hráček. Vybraná dvanáctka sice nezačala nejlíp (2:8 ve 3. minutě), pak se ale rozjel náš stroj naplno, výborně jsme doskakovali a na brněnský koš jsme se valili doslova jako lavina. na konci první části byl stav již 28:13 v náš prospěch a my byli doslova nezastavitelní.

V 15. minutě svítilo na ukazateli skóre 48:25 a zdálo se, že nás nic nezastaví. No a vlastně nezastavilo. Trochu nás na chvíli zbrzdila zónová obrana soupeřek a naše "velká pohoda" v obraně, takže najednou to bylo 71:58. Ovšem žádné drama jsme nepřipustili, opět jsme zabrali a odměnou nám bylo "kilo" z rukou Ireny Vrančič 38 vteřin před koncem.

Podali jsme soustředěný výkon. Do zápasu zasáhlo všech 12 hráček ze zápisu a sílu týmu potvrdil i fakt, že nikdo nemusel hrát více než 24 minut, když jedenáct hráček se dostalo na minutáž 11-24 minut. Pro double-double si došla Lucka Ceralová (11b+11d), nejvyšší rating +26 zaznamenala velmi akční Maruška Holá (13b. 9d) a pod oběma koši skvěle hrající kapitánka Jana Maršíková +21 za 15b., 5d., s úspěšností střelby 50%, Irena Vrančič +20 (15b., 4 z.), Andy Ondroušková +19 (20b., 7d., 6a). Leeza Burdgess +14 za 9b. a 11d za 16 odehraných minut. Další body: Nata Durdová 8, Natálie Koucká 4, Katka Rotková 3, Petra Klokočníková 2. Katka střílela trojku, byla u toho faulována a střela téměř zasáhla cíl, ale nakonec se z obroučky vytočila. Kačka však potvrdila pověst skvělé střelkyně TH a všech tři pokusy proměnila (v sezoně má 9/9 a vede ligu v tomto ukazateli).

Na týmovou hru ukazuje též počet asistencí, kterých jsme zapsali celkem 27, a po 12 ziscích jsme přidali 23 bodů-tedy prakticky po každém zisku jsme soupeřky potrestali.

1. čtvrtfinále play-off 1. ligy žen

NAŠE ŽENY OPĚT POSTOUPILY DO FINAL FOUR 1. LIGY ŽEN!

Ne: 23.4.

BK ŽABINY B - DSK BK BRANDÝS 66:80 (35:35)

Výsledek 1. zápasu 100:75 nás stavěl do role favorita, ale jinak se hraje doma a jinak v Brně. Začali jsme výborně, vedli 4:0, míč šel rychle z ruky... avšak dát koš i z podkoše se ukázalo jako složité, zřejmě především mentálně. Soupeř se na nás dotáhl a šel do vedení 7:4, což ale bylo zároveň nejvyšší vedení domácích v zápase. Ještě do konce 1. části jsme šli po trojce Kačky Matějkové do vedení 16:13. Druhá čtvrtina byla opět dost vyrovnaná, soupeř bojoval a nám se nedařilo střelecky. 0,5 vteřiny před koncem prvního poločasu Žabiny dvěma trestnými hody (TH) dokonce vyrovnaly na 35:35. Byli jsme sice herně o dost lepším týmem, ovšem naše střelecká "úspěšnost" 31% (trojky 25% a k tomu TH 56% držely Brňanky nad vodou. Ve druhé části jsme po poradě v šatně začali hrát trochu jinak, více s pivoty a s větším rozmyslem stříleli. Po 3/4 hry jsme vedli 53:48 a byli jsme psychicky nahoře. Poslední část už patřila jednoznačně našim hráčkám (27:18). Hned v úvodu utrhla Irena Vrančič trojkou na 56:48 a od té doby se už Žabiny na dostřel nedostaly. Definitivní klid přinesla trojka dorostenky Julky Kučerové (*2005) na 70:58, což byl zároveň její první koš v 1. lize žen. Naše nejlepší střelkyně Andy Ondroušková čtyřmi body v závěru podtrhla naše zasloužené vítězství.

Druhá půle byla už podle našich představ. Střelba se zvedla na 42,1% (z toho TH 83%). Největší devízou kromě zlepšené střelby ve druhé půli byly doskoky (53:36 v náš prospěch), z toho útočné 19:5, rezultovaly ve 20 bodů z druhé šance, zatímco soupeř měl z druhé šance pouze 2 body.

Právě v doskocích vynikla Leeza Burdgess +29 (9b. a 19d.). Dále: Andy Ondroušková 18b., 6d., Maruška Holá 13b., 5d, Irena Vrančič 11b., Jana Maršíková 8b., Lucka Ceralová 7b. a 6d., Natála Koucká 6b., Katka Matějková a Julka Kučerová po 3b, Petra Klokočníková 2, Katka Rotková, Hanka Tomková.

2.liga žen – semifinále:

V semifinále 2. ligy nás čekal tým z MB. Bohužel poslední 2- 3 týdny jsme z důvodu zranění, nemoci a pracovně studijních povinností pořádně netrénovali, ale na to se určitě nelze vymlouvat. Soupeř v sobotním utkání nastoupil v kompletním složení a v této sestavě hrál poprvé v sezóně. Každopádně holky se nezalekly a domácím jsme byli velmi zdatným soupeřem. Bohužel ve druhé čtvrtině se nám zranila(koleno) Kačka Votrubová, která již nemohla pokračovat v zápase a myslím, že to byl rozhodující faktor sobotní i nedělní porážky.

V odvetě to již bylo hlavně o vůli a utkání hlavně důstojně odehrát. První kvarta nám vyšla na výbornou, ale v další fázích jsme již na soupeře nestačili. Kačka to zkusila, ale opravdu to nešlo a bez hlavní rozehrávačky to bylo těžké. I další hráčky musely hrát s nemocemi, ale utkání jsme dohráli se vztyčenou hlavou.

Sezóna pro nás tedy skončila, a sportovně uznáváme že MB byla o trošku lepší.

Každopádně soutěž hodnotíme jako velice vydařenou, kdy jsme splnili oba cíle, a to skončit po základní části do čtvrtého místa (byli jsme druzí) a postoupit do semifinále. Holkám děkuji za vše a již nyní se těšíme na sezónu další.

Děkujeme vedení klubu za podporu, všem diváků, rodičům za pomoc na venkovní zápasy!!!

TJ AŠ Mladá Boleslav - BK Brandýs n.L.                49:44 (14:12, 20:25, 35:37)

Body: Bodláková 12, Hamplová 9, Růžičková 7, Martínková 6, Votrubová Kateřina 4, Kynclová 3, Klanicová 2, Votrubová Klára 1

BK Brandýs n.L. – TJ Š Mladá Boleslav                58:69 (22:15, 34:37, 47:56)

Body: Hamplová 13, Votrubová Klára 11, Kynclová 10, Bodláková 7, Klanicová 6, Růžičková 5, Votrubová Kateřina 4, Najmanová 2

Celostátní liga U17B kadeti: finálové skupina

Kadeti sice na závěr sezóny prohráli s lídrem tabulky, ale přesto skončili na 3. místě, což je solidní a chvályhodné umístění a kluci po celou sezónu podávali potěšitelné výkony.

BK Brandýs n.L. - Sluneta Ústí n.L.   59:86 (25:42)

Body: Štajer 13, Langšádl 11, Řebíček a Hanitz po 7, Stieber a Holubec po 6, Kejmar 5, Asor a Martins po 2.

Sluneta Ústí n.L. - BK Brandýs n.L.   94:71 (45:43)

Body: Holubec 25, Štajer 21, Hlushko 8, Kejmar a Stieber po 6, Šolc a Řebíček po 2, Vaverka 1.

Celostátní liga U17G kadetky

BK Brandýs n.L. - Sokol Nusle                  56:62 (31:27)

Body: Antošová 14, Hyklová 10, Rozumová 9, Šandová 7, Vaverková 6, Kohoutková a Vošmiková po 4, Mrázová 2

BK Brandýs n.L. - Sokol Hradec Králové "B"     55:57 (28:34)

Body: Alešová a Kohoutková po 12, Šandová 11, Hyklová a Rozumová po 6, Antošová, Mrázová, Pfafová a Vaverková po 2

Žákovská liga U14B mladší žáci

Slavoj BK Litoměřice - BK Brandýs n.L. „A“  64:54 (41:21)

Body: Prouza 23, Lachs 8, Soukup a Bártů po 7, Dvořák N. 5, Dvořák A. 4

BA 2006 Roudnice n.L. - BK Brandýs n.L. „A“   33:108 (14:57)

Body: Prouza 22, Houžvička 18, Lachs 16, Bártů 12, Kupčík 10, Dvořák A. a Dvořák N. po 8, Soukup 6, Vacek 4, Hvězda a Heglas po 2

Sokol Vyšehrad - BK Brandýs n.L. „A“   43:76 (22:30)

Body: Prouza 25, Dvořák A. 13, Lachs 10, Bártů 8, Dvořák N. a Houžvička po 7, Soukup 6

Žákovská liga U14B mladší minižáci

Poslední dva ligové zápasy U14 kluci hráli tak, že oba zápasy rámovaly Final4 U12 a proto šlo především o rozložení zátěže mezi všechny hráče. Nicméně je výborné, že sezóna končí dvěma výhrami.

Sokol Vyšehrad – BK Brandýs n.L. „B“                  41:85 (19:31)

Body: Hlaváček T. 34, Osman 11, Karel 10, Šnábl 8, Kubelka a Roškota 6, Dvořák 4, Kalfus, Kozel a Šťastný 2.

BA Roudnice n.“ – BK Brandýs n.L. „B“                46:69 (23:34)

Body: Hlaváček T. 18, Kalfus 15, Kubelka 12, Osman 8, Schwan 6, Šnábl 4, Řihout 3, Hlaváček F. 2 a Dvořák 1.

Přípravná soutěž mladší minižáci U12B – FINAL 4

Finále krajského přeboru U12 se hrálo v turnajové podobě „Final4“. Kluci k zápasům přistoupili zodpovědně a dva týdny před MČR ukázali slibnou formu.