čtvrtek, 06 leden 2022 09:26

"A" žen porazilo Trutnov a postoupilo do čtvrtfinále Českého poháru

Skvělá zpráva v půlce basketbalového týdne a skvělý vstup do basketbalového roku 2022! Náš tým žen „A“ se probojoval do čtvrtfinále Českého poháru, když porazil BK Loko Trutnov, tým z nejvyšší soutěže 76:64! Vůbec poprvé v 26-leté historii Českého poháru se tak stalo, že by se tým z druhé nejvyšší soutěže dostal až do čtvrtfinále!

V rámci osmifinále ČP žen v úterý 4.1. 2022 „A“ brandýských žen přivítalo v domácím prostředí celek Kary Trutnov působící v nejvyšší ženské soutěži. Skvěle připravené svěřenkyně kouče Dana Kurucze byly od začátku lepším týmem a šly za postupem. V první čtvrtině předvedly ofenzivní koncert korunovaný nástřelem 26 bodů, což jim přineslo sedmibodové vedení. To si udržovaly až do poločasu, když odcházely do šaten s vedením 43:36. Klíčové vedení si ženy vytvořily po výměně košů. Díky výbornému výkonu si vytvořily šestnáctibodový odskok, který si udržely až do konce a výborný basketbal v podání Brandýsa byl korunován konečnou výhrou  76:64.

Body: Ondroušková 17; Lavy 15; Burdgess 13; Pondělíčková a Maršíková po 9; Ceralová 8; Votrubová Kat. 3; Martínková 2; Bodláková, Matějková, Mlčkovská, Kl. Votrubová.

O velké překvapení v Českém poháru se postaralo především:

- precizní příprava na zápas

- kvalitní příprava mezi vánočními svátky

- dodržení stanovené taktiky

- naprosto týmový výkon

- hra s chutí a radostí

Čtvrtfinálový los bude opravdu zajímavý!!!

Na výběr budou třeba BK ŽABINY BRNO, které letos postoupily do osmifinále celoevropské soutěže FIBA Eurocup Women nebo loni stříbrný ligový tým Sokol HRADEC KRÁLOVÉ, či loni bronzový medailista z České poháru 2021, LEVHARTICE CHOMUTOV.

Narazit ženy mohou též na další dva pikantní soupeře z Prahy: BLK SLAVIE PRAHA nebo BASKET SLOVANKA.

Číst 512 krát Naposledy změněno čtvrtek, 06 leden 2022 12:33