služba: od 17,00 na kluky U14 - SPORTCENTRUM!!! - Lukáš H., Štěpán, Fanda

služba: od 12,00 na holky U17 - Štěpán, Sam a Lukáš P.

Napsal(a)

Sobota 24.9.2022

BA Nymburk - BK Brandýs n.L.   84:48 (43:17)

Body: Prouza 24 (TH 11/8), Kupčík 6 (TH 6/4), Bártů 5 (TH 2/1), Dvořák A. (TH 6/4) a Lachs po 4, Soukup 3 (TH 1/1), Lednický 2, Vacek (TH 2/0), Houžvička, Heglas, Hvězda

Ve druhém hracím víkendu nás čekaly papírově nejtěžší zápasy, a to proti favorizovanému Nymburku a Pardubicím (jasně vedoucím týmům tabulky). V průběhu týdne jsme řešili, jestli z důvodu velké marodky a zranění v našem týmu zápasy nepřesuneme, protože jsme se pohybovali na hraně nejmenšího možného počtu hráčů na zápas. Nakonec jsme se rozhodli, že zápasy i přes velké oslabení odehrajeme.

Třetí zápas ve skupině jsme začali proti favorizovanému Nymburku odvážně. První 1/4 jsme překvapivě zakončili těsným vedením. Dobře rozehraný zápas se nám vinou spousty zbytečných chyb nepodařilo udržet a z rychlých protiútoků jsme inkasovali laciné koše. Postupně bylo vidět, že s přibývajícími minutami nám docházely síly a kluci, kteří hráli po nemoci, nachlazení či zranění, ztratili půdu pod nohama. Do zápasu nastoupili i kluci, kteří měli v letošní sezóně premiéru, což proti nejlepším týmům v tabulce nebylo ideální řešení. Když se podívám na výsledek, tak s ohledem na stav našeho týmu beru prohru 48:84 jako skvělý výsledek. Nymburk byl lepší, je to skvělý tým, ale pokud budeme všichni a ve 100% kondici, budu se těšit v domácím prostředí na odvetu.

Neděle 25.9.2022

BK VIVIDBOOKS Pardubice - BK Brandýs n.L.   79:44 (53:15)

Body: Kupčík 12 (TH 2/2), Prouza 11 (TH 3/1), Houžvička 8 (TH 2/0), Bártů 6 (TH 1/0), Soukup 4 (TH 1/0), Hvězda 2, Lachs 1 (TH 2/1), Vacek, Lednický, Heglas

Čtvrtý zápas proti Pardubicím byl v úplně opačném gardu. Náš oslabený tým o dalšího hráče, kterému se po sobotním zápase vrátila angína, začal velmi vlažně. V polovině zápasu skóre nasvědčovalo jasné prohře. Bylo vidět, že jsme byli všude pozdě, pomalá rozehrávka, nepřesné přihrávky i velmi nedůrazná hra směřovala k první 100 v náš neprospěch. Celý tým se ale vyhecoval k obratu a po přestávce zabojoval, což vedlo k vyrovnání hry ve 3/4 a nakonec k vítězné 4/4 poměrem 19:14. Celkový výsledek 44:79 je proti v tabulce suverénně hrajícím Pardubicím velkým příslibem pro domácí odvetu. Navíc jsme prvním družstvem, které udrželo v Pardubicích skóre pod 100 inkasovaných bodů.

Pohledem trenéra se jednalo o nesmírně těžké zápasy, kde nám soupeř nedaroval centimetr hřiště zadarmo a jakákoli nepřesnost či zaváhání bylo okamžitě potrestáno. Na lavičce jsem viděl, že kluci těmto zápasům dali maximum a musím přiznat, že to hodně bolelo a někteří se z těchto zápasů budou asi delší dobu kurýrovat. Právě tyto zápasy ale ukážou, kdo a jak na tom je a kdo chce vyhrávat. A kluci vyhrávat chtějí!!! Druhá půlka zápasu s Pardubicemi mě přesvědčila o tom, že náš tým je skvělá parta, která když zatáhne za jeden provaz, tak to může přinést neskutečné výsledky.

Myslel jsem, že tento víkend bude poprvé, kdy pod mým vedením dostaneme v zápase 100. Obrovskou bojovností celého týmu stále odoláváme... Jen tak dále.

Nechci vyzdvihovat jedince, protože sám zápas nikdo nevyhraje, ale oporou byli jednoznačně Lukáš P, Ondra, Kamil, Mára, navíc mě osobně překvapil Štěpán, který si bojovností řekl o výraznější minuty v zápase, Adam D, který sobotní zápas odehrál po angíně a v neposlední řadě Sam, který po operaci bradavic s ovázanou nohou a v bolestech zahrál tak, jako by to nebylo znát.

Budu se těšit na další pokřik "BK"... "BRANDÝS...!!!"
Kamil Kupčík
pátek, 02 září 2022 12:05

Mistrovská utkání 10.-11.9.2022

Napsal(a)

Sobota 10.9.2022

ADFORS Basket Litomyšl - BK Brandýs nad Labem   70:59 (28:29)

Body: Hlavatý 13 (TH 6/1), Lachs 13 (TH 2/0), Prouza 10 (TH 4/2), Kupčík 10 (TH 4/0), Hora 6 (TH 2/0), Houžvička 5, Lednický 2 (TH 2/0), Bártů, Dvořák N.

První zápas v Litomyšli jsme začali odvážně a zakončili jsme čtvrtinu těsným rozdílem 10:12. Ve druhé čtvrtině jsme tlak vystupňovali a projevilo se to těsným vedením 29:28. V začátku druhé půlky jsme polevili v koncentraci, kdy jsme si nechali Litomyšl utéct, a i přes velký tlak v poslední čtvrtině jsme stáhli rozdíl už jen na 11 bodů. I když se jednalo o náš první "ostrý" zápas, kluci ukázali velkou bojovnost. S ohledem na absenci 3 hráčů základní sestavy byl výkon všech skvělý. Na čem ale bude nutné zapracovat je důraznější obrana a proměňování trestných hodů. Pro odvetu víme na co se zaměřit a věřím, že se nám v domácím prostředí bude dařit více.
Kamil

Neděle 11.9.2022

Basketbal TJ Svitavy - BK Brandýs nad Labem   64:73 (26:39)

Body: Kupčík 28, Hlavatý 10 (TH 3/0), Lachs 9 (TH 2/1), Soukup 8 (TH 2/0), Prouza 8, Bártů 6, Hora 4, Lednický, Houžvička, Dvořák N.

Druhý zápas ve Svitavách jsme začali ve velkém stylu a jasně jsme ovládli prvních deset minut výsledkem 19:10. Skvělou hru jsme dokázali udržet do poloviny zápasu, kde jsme vedli 39:26. Ve třetí části zápasu jsme se nevyhnuli spoustě nevynucených chyb, což vedlo ke srovnání skóre. Poslední čtvrtina přinesla velkou bitvu, kde jsme již sahali po jasném vítězství, ale opětovně jsme nevynucenou chybou zápas dovedli do prodloužení. Tam se projevila síla našeho týmu a po dobře zvolené taktice a skvělou kombinační hrou jsme soupeře přehráli a jasně zvítězili 73:64. Musím pochválit celé družstvo za poctivý a bojovný přístup k zápasu, pak vyzdvihnout Lukáše P., Lukáše H., Sama L., Ondru S. a Kamila K. za skvělé zvládnutí prodloužení a dodržení taktických pokynů a nakonec vyzdvihnout skvělých 28 bodů Kamila K., které nám k vítězství hodně pomohly.

Pokud se ohlédnu za prvním hracím víkendem, tak i přes oslabení našeho týmu o tři hráče v prvním zápase a o dva ve druhém jsme předvedli kvalitní výkony a ukončili jsme zápasy se skóre 132:134, což nás řadí na průběžné 4. místo v tabulce. Podívám li se na další výsledky, tak je jasné, že budou v naší skupině výkonnostní rozdíly. Např. náš tým B se stejným soupeřem již při druhém zápasu prohrál o 60 bodů a obdržel přes 100 bodů v zápase. Papíroví favorité z Pardubic a Nymburka nezaváhali a o 100 bodové nadílky také nebyla nouze.

Za 14 dní nás čekají velmi těžké zápasy s favorizovanými Pardubicemi a Nymburkem. Pevně doufám, že se nám vyhne marodka a můžeme se v plné síle pokusit o překvapení...