Menu
pondělí, 27 září 2021 09:04

4 výhry na úvod a internetové přenosy všech našich zápasů k tomu!

Příprava týmu U12 na úvodní soutěžní zápas ročníku 2021/22. Příprava týmu U12 na úvodní soutěžní zápas ročníku 2021/22.

Tak nám letošní sezóna konečně začala a naši kluci U12 to díky předehrávaným zápasům vzali celkem zhurta. Čtyři venkovní zápasy, v nich 4 jasné výhry a už po čtvrtině základní části tak máme prakticky hned jistý postup do finálové skupiny. Matematicky samozřejmě nikoliv, ale abychom nyní neskončili na prvních dvou místech základní skupiny, tak to bychom museli ve zbylých zápasech předvést nevídaný výsledkový kolaps.

Než se dostanu k basketu, tak chci zmínit zahájení internetových přenosů našich zápasů. Andrej se ujal role týmového IT experta neuvěřitelně a ohlasy rodičů a prarodičů na zrealizované přenosy všech čtyř venkovních utkání jsou jen a pouze pozitivní. Rozhodně díky za tento nápad!

Pokud jde o basket, tak jsem byl na výkon kluků celkem zvědav, protože po zralé úvaze jsem v reakci na přípravné zápasy trochu proházel pětky, respektive jejich složení. S výsledkem jsem zatím spokojen, protože alespoň pro tuto chvíli zmizela výrazná nevyrovnanost na útočné polovině hřiště a bodová produkce obou pětek byla řádově shodná.

První dva zápasy proti Varnsdorfu skončily bodovým rozdílem, který v prvním případě úplně neodpovídá síle týmů, druhý zápas již věrněji ukazuje realitu.  Domácí na výjimku postavili hned 4 kluky ročníku 2009 a naši kluci samozřejmě při rozcvičování vyjeveně koukali na o dvě hlavy vyšší domácí hráče, kteří v rámci rozcvičky smečovali do koše. Jenomže se ukázalo, že kluci již mají zkušenosti s hraním proti starším a na začátek zápasu se velice koncentrovali. To, co jsme (zejména) v první čtvrtině zápasu na hřišti předvedli, chvílemi vypadalo jako perfektní výkon minižákovské kategorie. Domácí kluci naše mladší trpaslíky podcenili a průběžné výsledky 2:26 po první čtvrtině a 6:54 v poločase byly pro domácí lavičku a zejména diváky šokem. Tedy pro mne taky, ale naštěstí já byl na druhé straně emočního rozpoložení než domácí. Vyprodukovali jsme opravdu agresivní obranu a hodně rychlý basket. Fakt to chvílemi byla úplná paráda!

Druhé dva zápasy v Roudnici nad Labem klukům umožnili hrou na tamním menším hřišti otestovat naše rozestavení i souhru nově poskládané sestavy. Což je důležité zejména proto, že se tým po zdravotních (respiračních) trablech většiny hráčů pomalu dává zdravotně do pořádku. Dalším benefitem pak bylo to, že kluci zjistili, že ne každý basketbalový tým disponuje zázemím Sportcentra. To je zkušenost, která jim také rozhodně neuškodí.

V přicházejícím říjnu tým odehraje jednak další dvě kola Severočeského krajského přeboru (tedy 4 plnohodnotné zápasy na 4 x 8 minut) a jednak nadregionální turnaj proti Děčínu, Náchodu a Pelhřimovu. Potom již sezóna pomalu zamíří k prvnímu sportovnímu vrcholu sezóny - kvalifikaci o Národní finále 2022.